Comment

Tule Suursoo Lodjafestivalile 20.-24.08

Saabunud on jahedad tähesäras augustiööd, päevad on kirkad, taevas kõrgel, tuul toob küpsenud vilja lõhna, astrid õitsevad ja õhtupoolikud on täis ritsikate siristamist.  Ärevus, igatsus, ootus? Varsti algab ju kool!
Enne suuri tegusid võiks aga koos perega veel midagi vahvat ette võtta!
Augusti eelviimasel nädalal on kõik suured ja väikesed lodja- ja loodusesõbrad oodatud Suursoo
Looduskeskusesse (0.5 h autosõitu Tartust), kus teisipäevast laupäevani vältab Lodjafestival.
Igal päeval on oma teema - alustuseks jõepäev, vahepeal soo-, kala- ja külapäev ning lõpetuseks
järvepäev. Iga päev toimuvad looduslodja- ja viikingilaevaretked sohu, jõgedele või Peipsile. Piletite broneerimine Piletilevist (klikkides sõidul):

Lõunast õhtuni saab osaleda erinevates õpitubades – ehitada paate, õppida puu-, köie- ja sepatööd. Jõepäeval traalime kaldamudas ja uurime väikesi vee-elukaid. Soopäeval saab teada, mis üllatused on sool varuks ja mida on võimalik teha turbast. Kalapäeval kiikame kalameeste maailma ja omandame kalapüügi põhitõdesid. Külapäeval tervitavad teid ümbruskonna külad ja igaüks saab täiendada oma
teadmistepagasit maaelu vallas. Järvepäeval selgub, kuidas elavad ümbruskonna järved, kuidas luuratakse kalu ning kuulatakse nende laulu. Lapsi ja lapsemeelseid ootab festivali mängumaa, kus võib mängida vanaagseid jooksu- ja osavusmänge, ronida, pugeda, hüpata, veereda!

Õhtupoolikul haaravad lodjamadrused ja lodjaseltsi sõprusansamblid kätte pillid ja kuulda võib meeleolukaid kontserte. Pimeduse saabudes heisatakse hiiglaslik lodjapuri ning purjekinos vahelduvad vabaõhuloengud ja filmid. Hoogsa festivalipäeva lõpetuseks seatakse üles teleskoop ning vaadatakse tähti ja uuritakse kuud. Täpsem päevakava asub lodi.ee/lodjafestival.

Lodjafestivalile panevad õla alla RMK, KIK, Luunja vald, Tartu Keskkonnahariduskeskus, Peipsi Koostöökeskus,Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi, Luunja Maanaiste Selts, Limnoloogiakeskus, Tõravere Observatoorium, Tartu Elektriteater, A. Le Coq, Tartu Sadam, Seto Line ning arvukalt muusikuid ja teisi lodjasõpru.


Add a comment

Email again: