Lodjakoda pakub lastegruppidele ekskursioone laevadel ja Lodjakojas, erinevaid kaasahaaravaid töötubasid ja  õuesõppeprogramme.

KLASSIEKSKURSIOON/ÕPPEPROGRAMM LAEVAL - Tartu linna ajalugu ning hansalinna ja ülikoolilinna staatus on tugevalt lotjadega seotud ja seetõttu on Tartu kerkinud just Emajõe äärde. Seega parim viis Tartuga tutvuda on lodjaga seilates mööda jõge. Lodi "Jõmmu" võtab pardale korraga 36 last, võib tulla oma rühma/klassiga või kombineerida grupi erinevatest klassidest. Meeskond tutvustab jõepealt linna, lotja ja lotjade ehk arhailiste puust kaubalaevade seost hansalinna Tartuga. Seilame läbi enamike Tartu sildade alt ja pikematel retkedel jõuame piiluda ka ülesvoolu jäävatele Emajõe Luhtadele. Lodjaretked toimuvad aprill-november ning algavad ja lõppevad Lodjakojast (Ujula 98, 25 min jalutust bussijaamast jõe äärtest), eraldi kokkuleppel saame väljuda ka Dorpati hotelli juurest (1 min jalutamist bussijaamast).
Maksumus õpilas/lasteaia gruppidele  :  1h retk 280 eurot
                                                                           1,5h retk 370 eurot
                                                                            2h retk 460 eurot.

TEE ENDALE OMA LODI
- Lodjakojas on valmimas uus kahemastiline lodi, mille ehitust puutöö ja laevahuvilised jälgida saavad. Tutvustame erinevate puude kasutusvõimalust ja vanaaegseid töövõtteid.  Lisaks laevaehitusele tutvustakse Tartu linna ja laevanduse ajalugu ja erinevaid vanaaegseid tööriistu. Õppeprogrammi teises
pooles saavad kõik endale
traditsiooniliste käsitööriistadega valmistada
isikliku puust lodjamudeli, mida saab pärast
Lodjakoja ees olevas  lahesopis või uues linna rannas ujutada. Sobilik lasteaia viimasest rühmast kuni abiturientideni. Teemakäsitlus vastavalt laste vanusele. Järele proovitud :)
Kestus ca 1.5h. 

Maksumus: 140 eurot/grupp (kuni 25 inimest, suurematel gruppidel lisandub 5 eur/õpilane)

ÕPPEPROGRAMM "EMAJÕGI" LASTEAEDADELE JA ALGKLASSIDELE

Kutsume lasteaedasid ja 1.-3. klassi õpilasi tutvuma lotjade, Emajõe ja Emajõe loodusega kaashaaraval 45-minutilisel õppeprogrammil Lodjakojas. Emajõgi ja hansa-aegsed lodjad on olnud oluliseks pidepunktiks Tartu linna ja ümbritseva looduse kujunemisel. Räägime laevadest ja kaubaveost, hansaajast ja Tartu linnast ning Emajõest ja siin elutsevatest loomadest. Uurime üheskoos koljusid, skelette ja topiseid ning katsume, kui pehme on ikkagi kopra või saarma nahk. Teemakäsitlus toimuv vastavalt laste vanusele. 
Kestus ca 45 minutit
Maksumus: 90 eurot (mugav läbi viia kuni 25 in grupis)

Pakume ka erinevaid õuesõppeprogramme ning kaasahaaravaid töötubasid. Meie juures saab tellida ka sepanaela sepistamise või näiteks tõrvategemise töötuba.  Toitlustuse ja teiste lisavõimaluste kohta uurimiseks palume meile kirjutada info@lodi.ee. Laevasõitu ja ekskursioone annab mugavalt kombineerida :)

Peale Lodjakoda saab põnevalt aega veeta põgenemistoas EscapeTartu

Lodjakoda asub Tartus Emajõe kaldal 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast ja 25 min bussijaamast. Lodjakoja kõrval on suur ja mugav parkla, kuhu mahub parkima ka koolibussiga. Lisaks toob  õpilasgruppe mugavalt Tartusse ka  Lux Express