Comment

Jõmmu alustab hooaega ja algab uue suure lodja nimekonkurss

Jõmmu alustab oma 19. sõiduhooaega erakordselt vara, sulpsates Emajõele täna, 26. märtsi keskpäeval, et viia suurveenautijad juba selle nädalavahetuse soojalainega üleujutatud luhtasid imetlema. Ühtlasi valmistub täisealiseks saav Jõmmu uue suure lodja tulekuks.
30. aprillil läheb vette uus suur kahemastiline lodi, mis vajab veel nime. Lodjaselts kuulutab välja nimekonkursi, mille võitja saab igavese au ja kuulsuse! Ja lisaks tasuta lodjasõidu. Nimepakkumised saatke hiljemalt 25.aprilliks aadressile suurelodjanimi@gmail.com

Jõmmu lõhnab juba kevadiselt värske tõrva järele ja hakkab kohe-kohe vette libisema.

Uus lodi on ehitusmeistrite hoolsa käe all paisunud nõnda suureks, et varsti on aeg temagi majast välja kevadvetele aidata. Aprillis oodatakse kõiki Lodjakotta lodjaehituse finaalile kaasa elama ja ühe hooga ka Jõmmuga jõele sõitma.

Tasub kasutada viimast võimalust sest tõenäoliselt Lodjakojas tulevikus enam nii suurt laeva ei ehitata.

Uus laev vajab ka vägevat nime ja selle leidmiseks algab tänasest nimekonkurss.

Nimepakkumised saatke hiljemalt 25.aprilliks aadressile suurelodjanimi@gmail.com 

Nime andja saab lisaks aule ja kuulsusele tasuks ka lodjasõidu uue lodjaga, nagu traditsioon ette näeb.

Volbriõhtul, 30 aprillil leiab aset enneolematu sündmus, mil Tartu Lodjakojast lastakse Emajõele uus kahemastiline lodi - suurim puulaev, mis pärast esimest iseseisvusaega Eestis ehitatud. Ka Lätis, Leedus ega isegi mitte Soomes pole viimase 80 aasta kestel nii suurt uut puulaeva ehitatud.

Kes soovib uuele lodjale veelgi hoogu anda, saab tulla laevaehitust kohapeale vaatama ja osta toetuspileti.

Aga võib ka teha annetuse MTÜ Emajõe Lodjaselts arvele EE112200221026595022 Iga panus on abiks!

Uus suur lodi hakkab sisevetel reisijaid sõidutama hiljemalt juulis.

Uue suure lodja valmimine on sattunud sümboolsele ajale - Lodjaseltsil täitus 20. tegutsemisaasta. Lodjaehituse asutamiskoosolek toimus 23. märtsil 2004. Toreda kokkusattumusena astusid 20 aastat hiljem täpselt samal päeval Rakett69 saate teadusteatris üles uue lodja pirakas ankur koos lodjamadrus Jaagupiga, kes pääses edasi järgmisse vooru.


Add a comment

Email again: