Comments (1)

Kuidas me Jõmmuga Seto Folgil käisime

Jõmmu saabus esmaspäeval tagasi 6-päevaselt reisilt Eesti sisevete kõige lõunapoolsemasse sadamasse Värskasse, kus osalesime piire ületaval Seto Folgi. Lapsed said Rändava Lodjakoja töötubades endale väikese lodja meisterdada. 
Tartust Värskasse seilasime 25.-26.06. Reisi alguse videoklippe näed Reporterist ja TV3.
Esimesel päeval oli hea pakstaaktuul ja saime Peipsil pikalt purjetada. Matkasime, ööbisime ja saunatasime Piirisaarel. Teel külastasime ka Räpina uut sadamat, kus mekkisime maitsvat Räpina Loomemajanduskeskuses pruulitud käsitööõlut - soovitame teistelegi!
Värskas oli lotja tervitamas rahvavägi eesotsas vallavanem Raul Kudre ning Seto Folgi eestvedajate  Meel ja Toomas Valguga. Saabumisest näed klippi siin  ja pilte siin.
Värskas kohapeal toimusid looduslodja retked, mida juhendas kohalik giid Paul Hunt, ning  põnevad ja meeleolukad kontsertreisid. Lodjal astusid üles Otava Yo Peterburist, Kristiina Ehin ja Silver Sepp, Kandletrio Soon/Piho/Lepasson ja seto leelotajad.
Eriti elamuslikuks kujunesid öölodja kontserdid, mis algasid kõige pimedamal ajal 1.30 ning lodi seilas otse roosatavasse päikesetõusu. Tagasi maabumispaika jõudes oli juba suur valge väljas. Esimesel ööl mängisid karmoskadel Meel ja Toomas Valk (videot maabumisest näed siit). Teisel ööl esinesid Pastacas, Epifolium, kellega liitusid publiku hulgast veel Mari Kalkun ja teised sõbrad.
Mõlemal festivalipäeval leidus Muuseumiplatsil ka arvukalt väikesi puu- ja köietööhuvilisi, kes Rändava Lodjakoja töötubades endale lodjamudeli meisterdasid. Tänu KIKi toele olid töötoad tasuta ja looduslodja reisid taskukohased.
Lodjameesond leidis aega ka ülejäänud festivalimelust ja kontsertidest osa saada ning võib kinnitada, et Seto Folk oli tõesti väga vahva ja korraldajad väga-väga tublid! Seda mõistis isegi taevataat, kes saatis kauni ilma! Loodame, et Seto Folk toimub järgmisel suvel taas - siis läheb lodi kindlasti jälle Värskasse külla ja kutsub kõiki lodjasõpru pardale nii Tartust Värskasse minemise, Seto Folgil toimuvatele kui tagasi Tartusse seilamise retkele!

Add a comment

Email again:
Comments (1)
Olin esmakordselt Lodja Jõmmu pardal Värskas Seto folkil ja kõige esimene ootaja lodjale. Lodja reis väga hea seltskonnaga jättis väga hea tunde. Soovitan kõigil korra elus lodja peal ära käia elamuse saate kauaks kaasa. Tänan väga toretad lodja kaptenit ja vabatahliku ning muidugi ilusaid muruneide Tartust, kellega lodjapeal kaasa sai sõitetud. Kõig lodjale! Aivar Ilves · July 04, 2014