Comments (2)

Emajõe Arenal alustab "Kadunud Jõmmu!"

 Viimase kuu kestel on Lodjakoja juures lisaks tavapärasele koolilõpu lastevoole käinud vilkad ettevalmistused selle suve suursündmuseks -  proovid on proovitud, kõik osalised on pruuniks põlenud ja ajavad nahka maha, ujuvlava ja tribüün koos varikatusega on ehitatud -  valminud on uus vägev miljonidollarise jõevaatega amfiteater Emajõe Arena

JA TÄNA ÕHTUL KELL 19 ESIETENDUB SIIN KOGUPERELAVASTUS "KADUNUD JÕMMU!" 

Esietendus on juba välja müüdud, aga ärge heitke meelt, 
järgmised etendused toimuvad 13., 14., 15., 16., 17., 20. ja 21. juunil ning pärast Peipsi festivali taas 20., 22., 25., 26., 27. ja 28. juuli.   
Alati algus kell 19, üks vaheaeg kohvikus käimiseks ja lõpp u kell 21.  Piletid Piletilevis. Pärast etendust kell 21.15-22.15 teeb Jõmmu etenduse külastajatele ka looduslodja retke jõel (selleks on eraldi piletid Piletilevis). 
Vihma ei pea kartma, Emajõe Arena külastajatel on katus pea kohal.
Teatribussi lavastaja Marko Mäesaare ja co eestvedamisel sündiva teatritüki tegevustiku - kuidas Jõmmu kaduma läheb ja kuidas Supilinna salaselts teda otsima asub 
- on välja nuputanud ja oma mullu ilmunud raamatusse "Jõmmu" kirja pannud tuntud lastekrimkade meister Mika Keränen; 
 - teatrikeelde valas selle teine väga hea lastekirjanik Loone Ots (soovitan nooremale koolieale tema möödunud talvel ilmunud raamatut "Lugusid kuulsatest eestlastest" - väga vahva lugemisvara!); 
- etenduse kunstnik on Marge Martin; 
- originaalmuusika Loone Otsa sõnadele on kirjutanud Allan Vainola ja seda kannab elavas esituses kohapeal ette Äge Brass  - Alari Piispea, Tanel Aavakivi, Karl Laanekask (kes on ühtlasi pühendunud jõelaevnikud ja nende bändile nime andnud lappaja Äge kodusadam on juba aastaid Lodjakojas). 
- mängivad Veikko Täär, Inga Lunge, Marin Mägi-Efert, Meelis Sarv, Kärt Reemann, Katrin Kalma, Kristjan Lüüs, Taavi Lepik, Evelin Kivi, Enor Niinemägi ning Tartu Waldorfgümnaasiumi õpilased Mirjam Aavakivi, Kaius Põder, Henri Oru ja Toomas Samuel Silbaum. Ja loomulikult ka lodi Jõmmu! 
- kohvikut peab YliCool
Tulge ise ja kutsuge sõbrad ka kaasa! 
 
Etenduse külastajad (aga ka kõik teised) saavad kiigata ka Lodjakoja kõrval asuvasse Emajõe  Aeda, kus on valminud tore murukatusega aiamajake ja vahva pajuskulptuur - saba viibutav Emajõe vaal, kellele saab läbi suu kõhtu ronida:) Pajuvitsad peaksid juured alla võtma ja varsti ujub luhal haljendav vaal! Pilte hiljutisest pajuskultuuri töötoast saab vaadata Emajõe Aia FBst. Kuigi leidub naabreid, kes noorte aiandusentusiastide tegevuse üle nurisevad, peab mainima, et laiast ilmast tulnud oskavad sellest lugu pidada - Tartus toimusid möödunud nädalal Transferwise'i suvepäevad ja osa üle ilma kokku lennutatud seltskonnast käis ka Emajõe Aias talgutel! 
 
Teadmiseks veel: 
- samadel õhtutel, kui toimub etendus (v a täna) teeb lodi ka õhtuseid 1h kestusega jõeretki kõigile soovijatele - väljumisega kell 19:30 Supilinna kailt Emajõe 7 maja eest. 
- kavas on ka mõni pikem ots Suursoo ja Tartu vahel ning Peipsile, samuti üks hilisõhtune ööbikusõit.  - Tartu Linna päeval 29.06 teeb Jõmmu taas mõned ooperiteemalised reisid.
Täpsemalt saab lodja sõidukava vaadata lodi.ee esilehel ja piletid saab valmis osta Piletilevist.

Nagu Jõmmulgi oli ka Turmal koolilõpu aeg tihedalt lastegruppe täis, ainult et Turm läks lastele koju kätte - tegi loodusõppeprogramme Põlva järvel ja Võrus Tamula järvel - senikaua kuni ühed seilasid, uurisid teised kaldal järveelustikku ja siis vahetati kohad. Nüüd tõmbab Turm  Räpina sadamasveidi hinge ja siirdub järgmise nädala lõpus 16.-18.juunil Värskasse Seto Folgile. 
 
Juuli alguses aga suunduvad Jõmmu ja Turm üheskoos Peipsi festivalile, mis algab 6. juulil Vasknarvast, seilab iga päev uude sadamasse ja lõpeb 15.juulil Räpina sadamas. Sel aastal paneb festival suurt rõhku ka kohalikule toidule, sest Peipsimaa on ju 2017. a toidupiirkond.  Tulge kaasa sõitma ja nautima - kas oma paadi, purjelaua, kajaki või rattaga! Või kui aeg kaasa sõitmiseks on liialt napp, siis mõnel üksikul päeval osaleda peaks juulikuus ju ikka saama!    


Add a comment

Email again:
Comments (2)
BqXUitPHJzDLc IzKiQnupWrRvhD · November 29, 2019
oZywfODF mTEXbdSxAaJBIgkv · November 29, 2019