EST

Uue kahemastilise lodja ehitus 

Lodjakojas ehitatakse uut kahemastilist lotja, mis on 22 m pikk, 9 m lai ja kahe mastiga.
Meil on soov uus laev vette lasta 2024. a kevadel, kui Tartu on Euroopa Kultuuripealinn.

Emajõe-Peipsi lodjad olid unikaalsed puupurjekad, hansakogede sugulased, mida hakati siinsete vete jaoks ehitama 14. sajandil, kui Tartut ja Peipsit läbis rahvusvaheline transiit - hansakaubandus. Erinevalt hansakogedest, mis merel peagi moodsamate laevade vastu välja vahetati, kasutati lotje Peipsil ka pärast hansaaega kuni teise maailmasõjani. Need keskaegse ehitusviisiga laevad elasid Peipsil kokku üle 600 aasta nagu dinosaurused ligipääsmatul platool!

Vahepeal suri lodjandus Peipsil välja. 2006. a lasti Lodjaseltsi laevameistrite käe alt vette esimene taassündinud lodi - 12m pikk ja 7,5 m lai. Ta sai nimeks Jõmmu. Nüüdseks on Jõmmu sõidutanud Emajõel ja Peipsil rohkem kui Tartu linna täie reisijaid, sillutades teed uutele ja suurematele lotjadele.

Kõik on oodatud Tartusse Lodjakotta lodjaehitust oma silmaga kaema ja toetama lodjaehitust jõukohase annetusega. Laevaehitussaali saab külastada tööpäeviti kell 10:00-17:00 (või kauem). Astu sisse ja toeta meistreid! Gruppe ootame ettetellimisel ka muul ajal.

Terevisooni klippi lodjaehitusest näeb SIIT

Lodjaehitusele on õla alla pannud:
EAS - Aitäh Lodjakoja käimalükkamise toetuse eest!
Rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames
Tartu linn - Aitäh platsi, koja ja usalduse eest!
RMK - Aitäh rõõmsa meeleolu eest!
AS A. Le Coq - Aitäh vägevate laevapuude kasvatamise eest!