EST

Sünnipäevad ja muud tähistamised

Kilkeid ja rõõmu toovad lodjale laste sünnipäevad. Laeval toimuv vanaema juubel on põnev isegi teismelistele, rääkimata vähemnõudlikus eas pereliikmetest. Suguvõsa vanad ja noored saavad olla mõnusalt koos, kokata, süüa, vestelda, ujuda, laulda.
Elujaatav ja südamlik laadung on lodjal ka sõpruskonnad - kursuse kokkutulekud, laulukooride suvesõidud, mitmesugused huviklubid ja ühendused.

Väiksema lapse sünnipäevaks piisab täiesti 1 h lodjasõidust Tartu linnas - lapsed on vaimustatud sildade alt läbi sõitmisest ja lehvitavatest linnakodanikest. Suurematele lastele ja täiskasvanutele, eriti kui soovite ka rahulikult süüa, vestelda, laulda, võiks laevasõit kesta vähemalt 2 tundi. Selle ajaga jõuab teha tiiru nii Tartu linna vahel kui ka veidi kaugemal looduses. Sünnipäeva või mõnde muu olulise sündmuse tähistamiseks mõeldud lodjaretke saab kavandada vastavalt teie külaliste vanusele, huvidele, aastaajale ja kellaajale. Miks mitte üllatada oma kaaskondlasi kevadõhtuse, kaskede ja toomingate hõngulise jõeretkega, sügisese jõhvikaretke või suvise pikniku ja päevitamisega Emajõel triivival lodjal?
  
Miks on hea korraldada oma piduüritus lodjal?

1. Kõik noored ja vanad, keda kutsute ja kel vähegi võimalik, tulevad kohale. Külalisi ei saa kutsuda liiga palju - pardale mahub 36 inimest.

2. Külalised saabuvad õigeaegselt, sest keegi ei taha laevast maha jääda. Ja lahkuvad ka õigeaegselt, kui lodjaretk läbi saab:)

3. Soovi korral saab pardale tellida toitlustuse, pillimehe, loodusgiidi, meisterdamise õpitoa - et peategelane või tema vanemad saaksid ise ka üritust nautida. Samas kes soovib, võib ka ise suupisted kaasa võta või lodjal kokata.

4. Lodja trümmisaalis on olemas esitlustehnika sh hea valgusvõimsusega dataprojektor ja 1,5x2m ekraan. Trümmisaali saab mõne liigutusega teha hämaramaks või täiesti pimedaks, kui soovitakse vaadata perekonna foto-ja filmikroonikat. Istuda ja lesida saab naturaalsetel kodumaistel lambanahkadel.

5. Lodjasõit ei eelda osalejatelt füüsilist võimekust. See on tore võimalus ühiseks loodusretkeks  ka nendele külalistele, kes tavapärasel viisil looduses matkata ei saa.

NÄIDISÜRITUS 1: lapse sünnipäev Tartus Emajõel
Ürituse kogukestus: 2 h  
Osalejaid: kuni 36 in 
Marsruut: algus ja lõpp Lodjakojas (Ujula 98, parkimine tasuta) või Sisevete Saatkonnas (kesklinn, parkimine tasuline kuni kell 18) Sõidame linnast välja ja lõpetuseks ka linna vahel, sest lastele meeldib sildade alt läbisõit- Emajõel Tartus nii üles kui allavoolu, kõikide Tartu sildade alt läbi (vt kaarti) 
Näitlik ajakava: 
kell 16.00 lodjasõit algab, alustuseks õidame ülesvoolu linnast välja. Tutvume laevaga, soovi korral vaatame lodjafilmi. Sünnipäevalaud, päevitamine lodjalael, ujumispeatus kaldal.
Kell 17.00 lodi keerab nina tagasi Tartu poole, et kesklinnas sildade alt läbi sõita,  
kell 18.00 lodi maabub Lodjakojas või Sisevete Saatonnas.
Maksumus: 480 eur sh KM 
Lisandub: soovi korral toitlustus ja sõlmeõpituba. Toitlustuse võite ka ise kaasa võtta!

NÄIDISÜRITUS 2Vanaema juubel Suursoos ja Peipsil
Ürituse kogukestus: 4,5 h  
Osalejaid: kuni 36 in 
Marsruut: Suursoo Looduskeskusest (0.5 h autosõitu Tartust) sõidame Peipsile purjetama ja tuleme siis tagasi samasse kohta. 
Näitlik ajakava: 
kell 12.00 väljasõit lodjaga Suursoo Looduskeskusest Peipsile, suupisted, vestlused sõprade ja sugulastega, pillilugu, saab masti otsast sood imetleda ja soojal ajal saab käia ujumas
kell 13.30 jõutakse Peipsile, tehakse tiir järvel, sobiva ilmaga saame purjetada
kell 14.00 pidulik lõuna
kell  14.30 tagasi Emajõel
kell 16.00 maabumine Suursoo Looduskeskuses
Maksumus: 875 eur sh KM
Lisandub: soovi korral toitlustus, muusik. Võite võtta pardale ka oma toitlustuse ja oma muusiku.