EST

Tartu Seikluspass ja Viikingi Liin

Tartu Seikluspassiga saad 2014 a suvel Tartus seigelda maal, õhus ja vees ehk külastada AHHAAd, ronida Seikluspargis ja seilata Emajõel Viikingi Liiniga (vt ka voldik allpool). 
Passide omanikeks võivad saada nii noored kui vanad, nii üksiküritajad kui pered. Seigelda saab juuni algusest augusti lõpuni iga päev (Viikingi Liin ei välju 23.-24.06!). Seikluspasse müüakse kõigis paketi sihtkohtades ning need on saadaval kolmes vääringus: sooduspilet õpilastele ja pensionäridele (28 €), täispilet (36 €) ning perepilet (99 €), mis kehtib kahele täiskasvanule ja kõigile alaealistele lastele peres. Lubatäheks on käepael, lisaks antakse kaasa infovoldik. Kõiki seiklusi ei pea ette võtma samal päeval.
 

Tartu Seikluspass on AHHAA keskuse, Lodjaseltsi ja Tartu Seikluspargi ühisettevõtmine, mis põimib tervikuks Tartu elamuslikumad tahud – Baltikumi suurima teaduskeskuse ning Seikluspargi takistusrajad kas väljas või Lõunakeskuses – ning enneolematu Viikingi Liini  Emajõel  AHHAA sadama ja Jõekohviku vahel. Jõekohviku ja Seikluspargi vahel saab liigelda kas jala, kohapealt renditava rattaga või mõnel muul enesele meelepärasel moel.

Viikingi Liin -  Mis tunne on viikingite kombel sõuda? Kuidas heisatakse puri ning millist kergendust võis muistsetele ilmaränduritele tuua pärituul? Astuge pardale, anname otsad ja proovime ise järele! Pärast aga lülitame sisse hääletu elektrimootori, imetleme mööda libisevaid kaldaid ning kuulame kapteni lugusid viikingite rändurielust. Viikingilaev Turm on kaunis näide 1000 aasta tagusest laevaehituskunstist. 12 m pikkune sale laev valmis Lodjakoja meistrite kätetööna ning tema esimeseks ülesandeks sai 2009. a laulupeotule saatmine ajaloolisi veeteid mööda Tartust Tallinnasse. Hiljem seilas ta ümber Läänemere ning sõitis Pariisist Lübeckisse.

Viikingi Liini väljumised:  AHHAA sadam-Jõekohvik kell 12, 14, 16 ja 18  ning Jõekohvik-AHHAA sadam kell 13, 15, 17 ja 19. Laevale pääseb ainult Seikluspassiga. Reisi kestus 45 min. Osalejad korraga kuni 12 reisijat. Riietus valige vastavlt ilmaoludele. Et laevale pääsemine sujuks, soovitame vähemalt kaks tundi enne laevasõitu broneerida kohad endale sobivale reisile telefonil  551 8386. Jõekohvik asub Kalevipoja monumendi juures (Vabaduse pst ja Munga tn risti lähedal) ja AHHAA sadam Tigutorni juures jõe ääres (vt ka alltoodud voldiku kaart)

AHHAA on Baltikumi suurim ja moodsaim teaduskeskus, mis pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Lisaks pidevalt kasvavale püsiekspositsioonile avame kaks korda aastas ka täiesti uue näituse ning meie majas asub Eesti suurima valikuga teaduspood. AHHAAs ootavad sind ka vahvad töötoad, särtsakad teadusteatri etendused. Meie keraplanetaariumi külastamiseks Seikluspass ei kehti ja soovi korral tuleb selleks soetada eraldi pääse. Tule ja veeda üks mõnus teadust täis päev! AHHAA on avatud P-N 10-19, R-L 10-20.

Tartu seikluspargis ootavad sind erinevate raskusastmete ja põnevate elementidega seiklusrajad, - maa ja taeva vahele on paigaldatud sillad, lumelaud ja trikijalgratas. Halva ilma korral tule aga Lõunakeskusesse Eesti suurimasse siseseiklusparki, kus saab valida kolme erineva keerukusega raja vahel. Lisaks saad teha hoogsa õhulennu Lõunakeskuse liuvälja kohal. Tule üksi või sõpradega, pere või kolleegidega, kindlustame kõigile meeldejääva päeva ja seikluselamuse! Seikluspassi omaniks saab valida ÜHE seiklsupargi ning suured õhusõidud ning lisaatraktsioonid on lisatasu eest.  Väliseikluspark Narva mnt 126D on avatud E-P 11-19, Lõunakeskuse Seikluspark E-P 10-12. 

Emajõe Lodjaselts, tel 551 8386, info@lodi.ee, www.lodi.eeTartu Seikluspark, Narva mnt 126d või Lõunakeskus, 776 0222, info@tartuseikluspark.ee, , www.tartuseikluspark.ee

Teaduskeskus AHHAA, Sadama 1, Tartu, 7456789, ahhaa@ahhaa.ee, www.ahhaa.ee