EST

Lodjakojas aab külastada ka näitust Läänemeri Maailmameres!

Alates 26. märtsist saab Lodjakojas külastada Eesti Meremuuseumi interaktiivset näitust Läänemeri maailmameres

NB näitus on lõppenud ja peagi eksponeeritakse saaremal. 

Lodjakoda asub Tartus Emajõe kaldal ja läbi veeringe jõuab varem või hiljem Läänemeri meieni ja siinsed veed merre. Lisaks veele on Tallinnast Tartusse jõudnud ka Läänemerd tutvustav Eesti Meremuuseumi näitus Läänemeri maailmameres. Kohalike mereteadlaste abiga saavad külastajad vastuse küsimusele: mis teeb Läänemere eriliseks? Meregeoloogid, hüdrograafid, merearheoloogid, merebioloogid ja merefüüsikud tutvustavad soolsuse, reljeefi, elustiku ja merepõhjas leiduvate laevavrakkide terviklikku kooslust erinevate nurkade alt.
Näituse koostamist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, Eesti Teadusagentuur ja Kultuurkapital, näituse toomist Lodjakotta toetas Kultuurkapital.

Lodjakoda pakub avastamisrõõmu nii suurematele, kui ka väiksematele külalistele. Näitust saab külastada Lodjakoja tavapiletiga (6/10eur). Lisaks Läänemerele näitusele saavad külastajad tutvuda lotjade ajalooga ja meisterdada endale vanaaegsete töövõtetega isikliku puust lodjamudeli, mille võib koju kaasa võtta. Külastades Lodjakoda toetad uue kahemastilise lodja ehitust.