EST

Lodjakoda

Lodjakojas saab uudistada suure kahemastilise lodja ehitamist, meisterdada ise endale lodjamudeli, õppida madrusetarkusi, proovida vanaaegseid lodjandusega seotud töid ja uurida lodjalaevanduse ajalugu.
Kinokojas saab vaadata lodjakroonikaid ja slaidiseeriaid.
Keskmine külastuse aeg u 1,5-h.
Lodjakoja kohvikust saab kuumi jooke ja suupisteid.

Lodjakoda on avatud:

laupäeviti 12:00-17:00 

Piletid:
Lodjakoja külastus - suur 7€, laps 5-18a 5€, laps 0-4 k. a. tasuta
lodja tunnisõit kell 13 ja 15 - suur 8€, laps 5-18a 5€, laps 0-4 k. a. tasuta
koda + lodi - suur 15€, laps 5-18a 10€, laps 0-4 k. a. tasuta
Ostes pileti toetad uue kahemastilise lodja ehitust!

Lodjakoda asub kesklinnast kõigest 15 min jalutamist mööda Emajõe kauneid kaldapealseid ja katedraali meenutavat paplialleed. Ja mõnikord saab Lodjakotta tulla ka laevaga! Vaata 360-kraadi pilti Lodjakoja territooriumist SIIT!

OLULINE TEADAANNE!

Lodjakoda peab kinni kõikidest Eesti Terviseameti nõuetest ja soovitustest, mis hõlmavad käitumisjuhised, kuidas ennetada viiruste, sealhulgas COVID-19 levikut.

Vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti nõuetele tuleb kõigil Lodjakoja näituse külalistel saabumisel esitada digitõend. Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja prinditud kujul alates 25.10.2021:
*kehtiv vaktsineerimispass;
*või COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (mis ei ole vanem kui 6 kuud põdemise alguspäevast);
Täpsema info kehtivate piirangute kohta leiad SIIT.
Korraldades erasündmust Lodjakojas tuleb kinni pidada turvalise ürituse korraldamise juhistest!
Võimalusel soovitame ürituse korraldamiseks valida vabaõhusaalid

Uus Lodjakoda pakub ainulaadset võimalus tähistada oma sündmust kaunis looduses jõe ääres.

Lodjakoda on Tartu linna uusim sündmuste toimumispaik. Lodjakoja territooriumil asub kolm hoonet. Peahoone tegutseb ajalooliste laevade ehituse keskuse, teemapargi, muuseumi ja näitusepaigana.
Foto: Tarmo Haud,  www.tarmohaud.ee

PEAMAJA ehk LODJAKOJA rentimine üritusteks
Peamaja ehk Lodjakoja fuajee trepistikule mahub kuni 40 inimest, teise korruse seminariruumi teatristiilis 50 in. Mõlemas on statsionaarne esitlustehnika. Fuajeed, trepistikku ja ülemist saali saab kasutada ühe mitmetasapinnalise ruumina, kus alumisel korrusel saab näiteks einestada ja ülemisel pidada seminari või tantsupidu.
Laevaehitussaali ootame talvisel ajal kuni 250 külalist kuid soojal ajal saab saali otsaseinad avada ja saali mahub kordades rohkem külalisi. Avatud otstega saal kvalifitseerub välialaks, mis on eriti tänuväärne võimalus praeguses viirusolukorras, mil on tark korraldada võimalikult suur osa sündmustest vabas õhus.
Saali pindala on 330m2, siin on tammeklotsidest põrand ja puitlagi ning muusikud on saali akustika heaks kiitnud. Laevaehitussaalis ehitatakse uut kahemastilist lotja ja ajapikku jääb ruumi valmiva lodja ümber vähemaks.  Kultuuripealinna aastal, 2024. a kevadel laseme aga uue suure lodja vette ja laevaehitussaal on taas avarust täis.

Lodjakoja ilusa jõevaatega õpikoda (100m2) mahutab seminarile või sünnipäevale kuni 70 inimest.

Saunamaja
Vahetult jõe ääres asub saun, mille avara jõevaatega eesruumis mahub koosolekut pidama kuni 20 inimest. Lodjakoja saun on puuküttega, 8 inimest mahutavalt lavalt saab otse Emajõkke hüpata.

Kuursaal ja Emajõe Amfiteater
Lodjakuur pakub talvisel ajal peavarju Lodjaseltsi laevadele. Aprillist detsembrini aga saab Lodjakoja kuursaali (280m2) kasutada erinevateks vabaõhuüritusteks.
Selle ees kausja lahesopi nõlvadel võõrustab suvisel ajal kauneid kunste ujuvlavaga Emajõe Amfiteater.

Lodja Ootamise Kohvik
Lodja Ootamise Kohvik pakub Eesti Suurel Järvistu - Võrtsjärve-Emajõe-Peipsi - vetest ja randadelt pärit hõrgutisi nii üksikkülastajale kui cateringi seminaridele ja pidudele. Sündmuste teenindamisel teeme koostööd ka teiste toitlustajatega.

Töötoad
Lisategevusena saab puutöökojas lodjamudeleid meisterdada, sepikojas lodjanaelu sepistada või
jõe- ja lahesopi ääres vee-elustikku uurida.

Ajaloolised laevad 
Aprillist novembrini saab tellida ka jõeretke lodja või viikingilaevaga.

Lisaks meie endi korraldatud kultuuriüritustele saab Lodjakojas pidada sünnipäevi, pulmasid, jõulupidusid, konverentside lõpuüritusi, seminare, klassikoosolekuid, loenguid, teatrietendusi, kontserte.

Lodjakoja tulude eest ehitame ajaloolisi laevu - teeme veel ajalugu!
Täiendav teave info@lodi.ee või tel 555 99 100