EST

Lodjafestival Suursoos 20.-24.08.2013

Augsuti eelviimase nädala 5 päeva kestel vältas Suursoo Looduskeskuses maailma esimene Lodjafestival. 
Festival kujunes meeleolukaks, ilm soosis (välja arvatud esimesel päeval).
Festivali fotokroonika asub siin.  
Lodjafestival oli plaanitud ekstensiivfestivalina, mis oleks parasjagu pikk, rahuliku ajakavaga ning et festivalist tunneksid rõõmu nii külastajad kui meeskond. Tundub, et see enam-vähem õnnestus.  

- Eriti menukad olid oodatult Looduslodja retked, kuid ka viikingilaeva retki toimus omajagu. Tänud KIKile ja laevameeskondadele!

- Tore, et ujuvsadamaks saabus kohale liivapraam Koit, mis oli ühtlasi Liivimaa suurim ujuv liivakast:) Tänud Gigale ja Tartu Sadamale.    - Õnnestus ühildada suure korraldusmeeskonna elamist Suursoo Looduskeskuses ja RMK infopunkti tööd. Tänud RMKle ja Elole.

- Rändavas Lodjakojas eesti-ameerika-prantsuse ühistöös valminud ruup sai festivali populaarseima - näomaalingute õpitoa auks nimeks Maali. Alustasime lamedapõhjalise Pedja paadi ja veel ühe ruuba ehitamisega. Tänud KIKile, rahvusvahelisele paadiehitustiimile ja väsimatule näomaalijale Deisile!

- Lodja vana mast sai uue elu mastikarussellina, millega keerutasid ka täitsa suured mehed:) - tänud Priidule ja Andreile! 

- Ja tänud Svenile menuka heinalinna, Anne Noortekeskusele autorehvidest mänguväljaku ning Tambetile tünni eest! 

- Toredad olid kõik päeva teemale vastavad õpitoad - tänud Tartu Keskkonnahariduskeskusele, Peipsi Koostöökeskusele, Lõuna-Eesti Kalastajate Klubile, Luunja Maanaiste Seltsile, Sireli talule ja Limnoloogiakeskusele! 

- Vägevad olid Sooülikooli purjekino-vabaõhuloengud - tänud Kadri-Annile, Mardile, Ülole ja Jaagule! Ja öine tähevaatlus - tänud Hillarile ja Tartu Tähetornile! 

- Täname ka muusikuid- lodjamadruste bändi Kaunis Kuldne Kuukiir, mootorpurjekas Äge muusikali-navigatsioonilist kollektiivi, ansambleid Wõro Velled ja Crash , akordionisti Andres Murumets ning lodjamadruste-laevaehitajate ekspromtkollektiivi Ilma Tomita - meeleolukate kontsertide eest! 

- Kinonäitamise ja helitehnikaga majandamise eest suured tänud Edgarile, Taavile ja Jaanile ning Elektriteatrile ja Luunja vallale!  

- Söögivaaritamise eest tänud Starestile, Maitseelamuste Kojale, Käbitarele ja Tavern Hellasele! 

- Janukustutamise eest tänud A.Le.Coqile! 

- Saunamõnude eest tänud Jõesaun Leili ja Veematkade parvesauna meeskondadele! 

- Partide eest tänud jahimeestele ja kalade eest tänud kalameestele!

- Laudade-toolide eest tänud Mooste mõisale! 

- Tartu-Suursoo laevaliini eest tänud Seto Line'ile ja bussiühenduste eest tänud Tartaline'ile ja Luunja vallale!

Ja suur tänu kõikidele festivalikülalistele - järgmine Lodjafestival toimub 19.-23.08.2014!  

Lodjaselts