EST

Kus Lodjaselts tegutseb?

Lodjaseltsi kodusadamaks on Lodjakoda Tartus aadressil Ujul 98, mille selts ise oma vahenditega 2004. aastal lodjaehituseks valmistudes ehitas. Ise mõeldi välja lihtne ja odav, ent viisaka väljanägemisega ja laevateemalina liimpuit-konstruktsioon. Mis loomulikult ka ise valmis tehti. Lodjakoja maa-ala ja vana vetelpäästejaama hooned on Lodjaseltsile tasuta kasutada antud Tartu linna poolt.
Lodjakojas on ehitatud lodi Jõmmu, viikingilaev Turm, viiknigipaat Emma ja mitmed väiksemad puupaadid. Siin ehitati ka jaala, mille praegune asupaik on Kablis. Lodjakojas tegutseb ka seltsi sepp Alar Tamm, kelle tegemiste kohta leiab täpsemat infot siit.
Lodjakojas tähistatakse iga aasta volbriõhtul Jõmmu sünnipäeva ja navigatsioonialgust. Aeg ajalt toimub siin ka muid toredaid kontserte ja etendusi. Lodjakoja sadamas algavate lodjasõitude seltskonnad saavad soovi korral teha ekskursiooni ka lodjakojas.
Lodjakoda asub kohe supelranna ja sealse mänguväljaku kõrval, niiet enne või pärast lodjasõitu saavad soovijad teha rannapeatuse.
Laevasõite teeb Lodjaselts aga Emajõel, Peipsil, Võrtsjärvel ja Väikesel-Emajõel ehk Tartu-, Põlva-, Jõgeva-, Ida-Viru-, Valga- ja Viljandimaal. Suurürituste raames on laevatatud ka Tallinnasse, Pärnusse ja Narva, Peterburi, Novgorodi, Ventspilsi, Stockholmi ja isegi Pariisi.
Rändava Lodjakoja õpitoad on toimunud kõigis maakondades ja esindanud Eestit paljudes Euroopa  riikides.