EST

Kus Lodjaselts tegutseb?

UUS LODJAKODA -
Lodjaseltsi kodusadamaks on Lodjakoda Tartus aadressil Ujul 98, mille ehituse tellis Tartu linn ja mis anti Lodjaseltsile rendile. Uus lodjakoda valmis 2020. aasta augustis, arhitektuurilahenduse autorid olid Maarja Kask, Ralf Lõoke, Ragnar Põllukivi, Marja Viltrop. 2022. aastal pälvis uus lodjakoda arhitektuuripreemia. Uues lodjakojas on puutöösaal, leavaehitussaal ja seminarikoda. Lisaks on hoovil veel materjalide hoiustamiseks kuursaal ja ranna kõrval saunamaja. Laevaehitussaalis on valmimas uus kahemastiline lodi, mille ehitustähtajaks on 2024 kevad. 


VANA LODJAKODA - ehitas selts ise oma vahenditega 2004. aastal lodjaehituseks valmistudes. Ise mõeldi välja lihtne ja odav, ent viisaka väljanägemisega ja laevateemalina liimpuit-konstruktsioon. Mis loomulikult ka ise valmis tehti. Lodjakoja maa-ala ja vana vetelpäästejaama hooned on Lodjaseltsile tasuta kasutada antud Tartu linna poolt.
Lodjakojas on ehitatud lodi Jõmmu, viikingilaev Turm, viikigipaat Emma ja mitmed väiksemad puupaadid. Siin ehitati ka jaala, mille praegune asupaik on Kablis. Lodjakojas tegutseb ka seltsi sepp Alar Tamm, kelle tegemiste kohta leiab täpsemat infot siit.
Lodjakojas tähistatakse iga aasta volbriõhtul Jõmmu sünnipäeva ja navigatsioonialgust. Aeg ajalt toimub siin ka muid toredaid kontserte ja etendusi. Lodjakoja sadamas algavate lodjasõitude seltskonnad saavad soovi korral teha ekskursiooni ka lodjakojas.
Lodjakoda asub kohe supelranna ja sealse mänguväljaku kõrval, niiet enne või pärast lodjasõitu saavad soovijad teha rannapeatuse.
Laevasõite teeb Lodjaselts aga Emajõel, Peipsil, Võrtsjärvel ja Väikesel-Emajõel ehk Tartu-, Põlva-, Jõgeva-, Ida-Viru-, Valga- ja Viljandimaal. Suurürituste raames on laevatatud ka Tallinnasse, Pärnusse ja Narva, Peterburi, Novgorodi, Ventspilsi, Stockholmi ja isegi Pariisi.
Rändava Lodjakoja õpitoad on toimunud kõigis maakondades ja esindanud Eestit paljudes Euroopa  riikides.