EST

Sisevete Saatkonnas tulemas

Läti nädala sündmused Sisevete Saatkonnas:
L 12.11 Läti-Soome dueti PerkHell rahvamuusikuhommik kell 11 
 P 13.11 Läti rahvalaulude ja iidsete märkidega pärimuskultuuri töötuba kell 17 
N 17.11 Trio Romansid esitleb plaati ROMANSID! Piletid Piletilevis ja enne algust kohapeal.
Ruslan Trochynskyi, Andre Maaker, Juhan Suits - jazz- ja folgimaastiku salaromantikute spontaansest koosmängimisest koduse Viljandi Rohelise maja kohvikus kasvas idee tuua kuuljateni laulud, mida mehed seni salaja mänginud või lapsepõlvelemmikutele kaasa laulnud.  Kevadisel debüüdil võeti uut kooslust niivõrd hästi vastu, et "publiku tungival soovil" suundusid Ruslan, Andre ja Juss Andre Tuhalaane stuudiosse ning mängisid kogu loomingu salvestusmasinasse. Plaadile jõudnud tuntud romansid on saanud muusikute loomusele vastavalt interpreteeritud, pakutakse nii äratundmis- kui väikese vimkaga üllatuselamusi. 
Ukraina romansid on eesti keelde pannud Anzori Barkalaja, prantsuskeelse loo tõlkis Juhan. Lairka Photography tehtud fotod Viljandi vaieldamatult kõige romantilisemas kohas - järvevaatega tamme all - võtsid kujundaja Epp Barkalaja käe all maalilise kuju. 
CD ROMANSID on ilus plaat nii seest kui väljast!

N 24.11 kell 19 Folgiklubi kell 19 
N 01.12 Sinitrii plaadiesitluskontsert 
P 04.12 kell 12 Perehommik Annikaga, kes on endale külla kutsunud armastatud laulja ja viiuldaja Eeva Talsi. Ka jõulukuul saab koos perega kõik häälepaelad ja rõõmsad tujud valla lasta. Annika Mändmaa on läbi laulu ja tantsu pakkunud haaravaid hetki ETV lastesaates "Lastetuba". Alates septembrist on ta aga oma huvitavate külalistega tantsutanud peresid kord kuus ainulaadsel veesõidukil Emajõel, Tartus. 
Perehommik Annikaga on Eesti Pärimusmuusika Keskuse ellu kutsutud kord kuus toimuv üritustesari peredele, mille raames saab mõnusas õhkkonnas pere seltsis taaselustada vanavanematelt päritud traditsioone ja kombeid. www.folk.ee.