Juba teist aastat järjest on Lodjakoja esisele platsile kerkimas imesid täis Jõuluõu, kus saab tutvuda talvises metsas hiilivate loomadega, soojendada end praksuva tule ääres, proovida kätt vanarahva jõulumängudes ja külastada uhke tuledepurjega ehitud "Jõmmut". Jõuluõue saab külastada üksi või grupiga. Täpsemalt saab lugeda jõuluõue võimalustest SIIT
Jõuluõu asub täielikult värskes õhus ja pakub võimalust peredel või ettevõtetel ühiseid pühadetegevusi turvaliselt läbi viia. 

Lisaks tavakülastusele on võimalust osaleda harivates ja kaasahaaravates õpitubades:
11. detsembril kell 14:00 ja kell 16:00
 
Vanarahva pärimuste, jõulumängude, jõululaulude ja pillide õpituba pärimusmuusik Annika Mändmaaga - laulame ja mängime koos ema, isa ja vanavanematega vanu traditsioonilisi rahvalaule ja -mänge. Paneme ennast proovile oskusmängudes nagu näiteks haraka hüppamine, kukevõitlus, köievedu jpm. Annika tutvustab enda meisterdatud põnevaid pärimuspille: sokusarv, luu- ja savivile, roopill, kannel, Hiiu kannel jpm.
Sinna juurde laulud ja mängud koos lastega, mis panevad kõigil silmad särama ja suu laulma. Lustimist ja põnevat kuulamist jagub nii suurele kui väikesele kuulajale.
16. detsember kell 16:00, 17. detsember kell 12:00, kell 16:00 ning 18. detsember kell 14:00
Eesti imetajate talviste tegemiste õpituba Tartu Ülikooli zooloogia osakonna doktorandi Linda Saare juhendamisel - õpime tundma Eesti metsades elavaid imetajaid elusuuruses realistlike vineerist loomade abil. Saame teada, kes liigub ringi ja kes on taliuinakus. Oskame näha loomade elutegevuse jälgi looduses (kraabitud puud, näritud käbid, jalajäljed jpm) ja saame teada, milline on olnud imetajate roll vanarahva pärimustes ja folklooris.
18. detsember kell 18:00, 19. detsember kell 12:00 ja kell 16:00 ning 20. detsember kell 20:00
Puude pärimuse õpitoad Liisa-Lota Kaivoga - puud ja mets on vanarahvale alati olnud väga olulised. Talvise pakase ajal tähendas mets tuulevarju ja küttepuud sooja tuba. Puidul on aga läbi aegade olnud veel mitmeid kasutusalasid rahvapillidest kuni laevaehituseni välja. Õpime tundma erinevaid puid, nende kasutusala ja kohta vanarahva pärimuses. 

Pilte jõulumaast ja toimunud töötubadest: