EST

Jõmmu ja Turma 2017. a sõiduplaanid

Allpool on toodud Jõmmu üldine sõiduplaan 2017. aprillist novembrini - kus kandis lodi viibib, millised piletireisid toimuvad ning millistest suurematest üritustest on plaanis osa võtta. Jõmmuga on võimalik sõita kahel moel - kas tellida kogu laev ainult oma seltskonnale endale sobival ajal või tulla üksi või väiksema seltskonnaga mõnele piletireisile. Piletireiside kava uueneb jooksvalt lodi.ee esilehel ja uutest sõitudest antakse teada ka lodjasõprade FB grupis. Enamasti saab piletid ette osta Piletilevist.
APRILL - lodi liikleb peamiselt Tartu lähistel, aeg-ajalt sõidame ülesvoolu Kärevere kanti laiadele luhtadele üleujutust kaema. Võime sõita ka Peipsile ja isegi Piirisaarele. Vesi tõenäoliselt liiga kõrgele ei tõuse ja mahume sildade alt läbi. Olete oodatud varahommikustele linnulaulu- ja hilisõhtustele tähevaatlusretkedele. Nädalavahetuseti pakume suurveeretki Käreverre ja pannkoogiretki. Lodi osaleb Supilinna päevadel (22.04.2017) ning Tartu Kevadpäevadel (24.-30.04). Lodi Jõmmu 11 a sünnipäevapidu - toimub volbriõhtul, P 30.04.
MAI - maikuu märksõnad on varahommikune linnulaul, jõe pervedel lõhnavad toomingad ja laksutavad ööbikud. Jõmmu liigub Tartu kandis ja teeb tellimisel reise ka Peipsile või ülesvoolu Võrtsu poole. Jätkuvad varahommikused linnulauluretked, õhtused jõeretked toomingalõhna ja ööbikute seltsis ning hilisõhtused nahkhiire- ja tähevaatlusretked. Jõmu teeb vilkalt õuesõpperetki lastegruppidele. Koostöös Tartu Linnamuuseumi ja teatriga Vanemuine pakume 15.-17. mail taas vahvat õppeprogrammi "Kevadine koolipäev" keskmisele kooliastmele. Ja lodjamudelite meisterdamise-laevasõidu põimitud programme lasteaedadele ja noorematele kooliastmele. Üritused, millel Jõmmu osaleb taas mai 2. nädalal kirjandusfestivali Prima Vista programmis.
JUUNI - Jõmmu liigub nii Tartu kandis, kuid teeb tellimisel reise Suursoosse, Peipsile, Piirisaarele ja ka Tartust ülesvoolu Käreverre ning Palupõhja. 2017. a juunikuu suursündmus on Mika Keräneni lastekrimka "Jõmmu" aintel valmiv lastelavastus Lodjakoja juures, kus Jõmmu mängib kaasa nii etenduses kui teeb pärast etendust soovijatele sõitu. Esietendus on L 10.juunil, piletid Piletilevis! 29.06 Tartu linna päeval kehastub Jõmmu taas ooperilodjaks. 
JUULI - sõidame Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel. Juuli suursündmus on Peipsi järvefestival, mis kulgeb 6.-15. juulini järve põhjaotsast lõunasse. Iga päev on festival uues sadamas, mõnikord iseseisva sündmusena, mõnikord liitub kohaliku festivaliga. Kõik on kutsutud oma laevade-paatidega kaasa sõitma! Igas sadamas toimuvad Looduslodja purjeretked järvele kell 14, 16, 18 ja 22*. Retkede kestus 1.5 h :
N 06.07 Vasknarva
R 07.07 Lohusuu
L 08.07  Mustvee linna päev 
P 09.07  Kallaste
E 10.07  Kolkja
T 11.07  Suursoo Looduskeskus
K 12.07  Piirissaare
N 13.07  Mehikoorma
R 14.07  Värska sanatoorium
L 15.07 Võõpsu kalameeste päev ja Räpina sadam. 
* Mustvees ja Võõpsu kalameeste päeval on sõidugraafik erinev. 
Lisaks toimuvad festivali raames lodjamuedlite meisterdamise, vee-elustiku traalimise, kalapüügi, purjetamise ja rahavapilli õpitoad ning kontserdid.
2016. a Peipsi järvefestivali pildigaleriid saad vaadata http://peipsifestival.ee/galerii
Juuli teises pooles toimuvad Tartus Lodjakoja juures lasteetendused!
AUGUST - sõidame Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel. 
Eeldatavasti osaleb Jõmmu taas Tartuffil (7.-12.08)
Sel aastal sünnib ka Emajõe Festival uues kuues ja ägedamana - programm kestab 17.-20.08, põhipäev on L 19.08.  
SEPTEMBER - sõidame Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel,  jõhvikaretked Suursoos. Jõmmu osaleb Tartu Sügispäevade ja Teadlaste Öö festivalil. 
OKTOOBER - sõidame Emajõel ja Peipsil, tähevaatlusretked Tartus
NOVEMBERsõidame Emajõel ja Peipsil, tähevaatlusretked Tartus 
DETSEMBER - jääme talvepuhkusele
Viikingilaev Turm 2017 a. sõiduplaanid

Siin on välja toodud Turmi suvised liikumised ja tegemised. Hooaeg kestab meil aprillist - oktoobrini, ning sel vahemikul on võimalilk osa võtta piletireisidest kui ka tellida tervet laeva privaatseteks sõitudeks nagu näiteks: sünnipäevad, firmapeod, lihtalt toredad koosviibimised jpm.

Laeva tegemistest on võimalik lugeda nii www.lodi.ee veebilehel, kui ka meie viikingilaev Turm FB lehel  https://www.facebook.com/VikingshipTurm.


APRILL

Hooaega alustame Tartus Supilinna päevadega (22.04.2017) ja Volbriöö mölluga Elvas (30.04.2017) seal on võimalik tutvuda laevaga ja tulla sõitudele.

MAI

Mai esimesel poolel liigume Emajõel ja pakume ettetellimisel huvilistele tärkava looduse vaatlemiseks huvisõite. Mai teisel poolel ning juuni alguses oleme ringreisil Lõuna-Eesti erinevatel järvedel kus pakume õppeprogramme koolidele. Samuti teeme ka tellimusõite alltoodud järvedel.

Arbi järv (1. - 5. mai)

Põlva järv (29. mai - 02. juuni)

Tamula järv (5. - 9. juuni)

JUUNI

12.-15. juuni oleme Räpina sadamas, ning sealt liigume Värskasse Seto Folgile(16. - 18.06.2017). Seto Folgil toimuvad nii piletireisid kui ka erinevad üritused viikingilaeval. Peale Seto Folki liigub laev Tartusse.

JUULI

30. juuni kuni 2. juuli osaleb Viikingilaev Turm Pärnu Hansapäevadel. Seal on võimalik nii laeva uudistama tulla kui ka osa võtta piletireisidest.

Kindlasti on juuli suursündmuseks Peipsi järvefestival, kus Jõmmu ja Turm kulgevad vahemikul 6.-15. juuli järve põhjaotsast lõunasse. Iga päev on festival uues sadamas, mõnikord iseseisva sündmusena, mõnikord liitub kohaliku festivaliga. Kõik on kutsutud oma laevade-paatidega kaasa sõitma! Igas sadamas toimuvad Looduslodja purjeretked järvele kell 15, 17, 19 ja 21*. Retkede kestus 1.5 h :

N 06.07 Vasknarva

R 07.07 Lohusuu

L 08.07  Mustvee linna päev

P 09.07  Kallaste

E 10.07  Kolkja

T 11.07  Suursoo Looduskeskus

K 12.07  Piirissaare

N 13.07  Mehikoorma

R 14.07  Värska sanatoorium

L 15.07 Võõpsu kalameeste päev ja Räpina sadam.

* Mustvees ja Võõpsu kalameeste päeval on sõidugraafik erinev.

21. juuli toimub Lodjakoja juures ühepäevane viikingilaager.

AUGUST

5. august toimub Lodjakoja juures ühepäevane viikingilaager.

August toob Turmile reisi Saaremaale, kus võtame osa Kuressaare merepäevadest 11. - 13.08.2017. Merepäevadel toimuvad piletireisid lahele.

Kuid sellega meie Saaremaa külastus veel ei lõpe. Merepäevade jätkuks liigume Salme külla kus toimub Viikingiturg. Sellele üritusele tuleb peale Turmi veel teisigi viikingilaevu nii Soomest kui Rootsist. Viikingiturul toimuvad samuti piletisõidud lahele.

22. augustist oleme tagasi Tartus ja teeme reise Emajõel. 

Toimuvad ka mitmepäevased viikingilaagrid.

SEPTEMBER

Toimuvad reisid Emajõel, Võrtsijärvel kui ka Peipsil.

11. - 22. septembril oleme Saadjärvel õuesõpet tegemas, samuti teeme ka tellimussõite järvel.

OKTOOBER

Teeme tellimussõite Emajõel, Peipsil ja Võrtsijärvel.

Oktoobri lõpuks läheb viikingilaev Turm talvepuhkusele.


Foto: Karoliina Juurik